Гласањето и изборниот молк завршуваат во 19:30 часот

1 min read

Со затекнатите гласачи на избирачките места, гласањето завршува во 19.30, кога и завршува изборниот молк за партиите и медиумите, објави претседателот на ДИК, Александар Даштевски.

Излезноста на изборите до пред 19 часот е 49,29 отсто, односно гласале 697.637 граѓани посочи тој.

Поради прекини на гласањето подолги од еден час, на некои избирачки места е продолжено гласањето. Поради тоа се продолжува и изборниот молк.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Орбан прими трета доза, па ги праша докторите: Имам планови за вечер, ќе ми биде ли нешто?

Следно

ФОТО | Драма во Њукасл: На навивач му се слоши, фудбалерите го прекинаа натпреварот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian