Вардар без проблеми со Охрид, прилепска Победа има „три од три“ во Втората лига

1 min read

Вардарци ја забележаа втората победа во низа во Втората лига – Запад, откако денеска во седмото коло го совладаа ГФК Охрид, 2:0. Стрелци на головите за Вардар беа Блажевски и Грозданоски.

Гостивар успеа да ја прекине победничката серија на Силекс, односно овие две екипи одиграа нерешено 2:2. Во другите мечеви од оваа рунда во 2МФЛ – Запад: Воска Спорт – Кадино Скопје 5:0, Кораб – Тетекс 1:3, Велешта – Беса 1976 1:1.

Табела: Силекс 19 бодови, Воска Спорт 15, Тетекс 13, Кораб 13, Вардар 11, Беса 1976 8, Гостивар 6, Велешта 5, Кадино Скопје 5, Охрид 3.

Победа во седмото коло од Втората лига – Исток стигна и до петтата победа (трета по ред) сезонава остварена над Братство со 5:0.

За прилепскиот состав двапати во листата на стрелците се запиша Најдов, а по еднаш Спиркоски, Неделков и Јошевски.

Во другите мечеви од оваа руда во 2МФЛ – Исток: Кожув – Саса 0:0, Кит Го Пехчево – Слога Винициа 1:2, Беласица – Осогово 0:2, Детонит Јуниор – Лок. Градско 2:1.

Табела: Саса 17 бодови, Победа 16, Слога Виница 16, Беласица 11, Осогово 10, Кит Го Пехчево 9, Кожув 8, Детонит Јуниор 7, Лок. Градско 4, Братство 1.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Приведен 62-годишен скопјанец осомничен за убиство на неговата мајка

Следно

Босанските обвинители побараа отворање на случај  за кривична одговорност  против Додик

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian