Убиена возрасна скопјанка, синот утрово ја избодел со нож

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека утрово во 07.50 часот на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода И.Т.(62) од Скопје поради сомнение дека околу 06.30 часот во нејзиниот дом со остар предмет и нанел убодна рана на неговата мајка В.Т.(84) од Скопје, по што таа починала.

Од полицијата информираат дека смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Босанските обвинители побараа отворање на случај  за кривична одговорност  против Додик

Следно

Макрон: Масакрот врз  Алжирците е  „неопростливо злосторство за Република”

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian