Приведени четири лица за давање поткуп за гласови во скопско

1 min read

На 15.10.2021 околу 19 часот на подрачјето на ПС Драчево, на место викано Аџево, биле забележани лица кои давале пари во замена за глас на претстојните локални избори односно вршеле кривично дело по член 162 од КЗ „поткуп при избори и гласање“.

Од страна на полициски службеници приведени се четири лица. Е.Б. (26), С.М. (27) Н.Б. (50) и Ј.М. (35), а кај нив пронајдени се 121000 денари и 250 евра.

Известен е јавен обвинител и по добиени судски наредби извршени се и претреси во домовите на лицата, а тие се задржани во полициска станица за понатамошна постапка.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

НН Доктор Илија Караманов, стоматолог: Крвавењето на воспалени гингиви при четкање на забите е прв аларм за пациентот

Следно

Кинез ја запалил својата поранешна сопруга додека снимала за „Тикток“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian