Приведен 62-годишен скопјанец осомничен за убиство на неговата мајка

1 min read

Шеесет и двегодишен жител на Скопје е уапсен утрово во 7:50 часот на ул.„23 Октомври”, поради сомневање дека ја убил неговата 84-годишна мајка во нејзиниот дом во скопската населба Аеродром.

-Полициски службеници од Полициската станица Аеродром денеска во 7:50 часот на ул.„23 Октомври”, го лишиле од слобода И.Т.(62) од Скопје поради сомнение дека утрово околу 6:30 часот во нејзиниот дом со остар предмет и нанел убодна рана на неговата мајка В.Т.(84) од Скопје, по што таа починала, соопштија од МВР.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Успехот на Седмата уметност се потпира на наслови: Колку е важен филмскиот наслов?

Следно

Вардар без проблеми со Охрид, прилепска Победа има „три од три“ во Втората лига

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian