Кога да го очекуваме првиот снег?

1 min read

Првиот дел од октомври ни донесе студено и врнежливо време, а слично време не очекува и во втората половина. Дневните температури ќе се искачат до 18 степени, а утринските се очекува да се симнат и да се движат околу нултиот степен.

Времето во ноември ќе биде суво, сончево и стабилно, но студено. Утринските температури во првата половина од месецот ќе бидат над нулата, а во втората половина се очекува да бидат во негатива.

И во декември не очекува сончево, суво и стабилно време со ниски утрински температури до -5 степени.

Преодна дестабилизација на време се очекува на крајот на годината кога според светските метролошки сервиси треба да падне и првиот снег. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО | 14 години без Тоше, Балканот никогаш нема да го заборави најцрниот 16 октомври

Следно

Убиството на британскиот пратеник прогласено за терористички инцидент

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian