Драма во Аеродром: Пет лица физички се пресметале пред кафеана

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека утрово во 1.50 часот пред угостителски објект на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода К.П.(22), Б.Ј.(22), Б.С.(21), Ф.Ѓ.(21) и Х.С.(20), сите од Скопје, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. 

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од полицијата. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Костени, богатство од витамини и минерали: Цезар ги запалат шумите со костени на подрачјата што ги освојувал за да ги остави жителите без храна

Следно

Протест во Италија против неофашистичките групи: „Бараме конкретни акции, а не само празна реторика“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian