Бестселерот ќе добие тв серија: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

1 min read

На Марк Чепмен, човекот кој го уби Џон Ленон во 1980 година, му беше одбиена условна казна по единаесетти пат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rob Markman (@robmarkman)

Според неговиот адвокат Јонас Хербсман, пресудно било мислењето на вдовицата Јоко Оно, која се противела на какво било намалување на казната додека е таа жива. Следното рочиште е закажано за дванаесет месеци.

Марк Чепмен денес сака да излезе од затвор. Сепак, тој направи се за да влезе во затворот. Убиството било намерно, а убиецот немал илузии. Тој дури и не се обидел да избега. На затворот, во тоа време, Чепмен гледал како на смирувачко место, денови што се повторуваат, време за читање, место заштитено од малите секојдневни грижи…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Феноменален пресврт на Милан, од 0:2 до 3:2 на „Сан Сиро“

Следно

ВИДЕО: Алиоски со асистенција, конечно победнички насмевки и за Ал Ахли

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian