ВИДЕО: Шалке и македонскиот репрезентативец Чурлинов итаат кон враќање во Бундеслигата

1 min read

Екипата на Шалке денеска во рамките од 10 коло во втората Бундеслига славеше на гостувањето кај Хановер со резултат 0:1 за вкупно шеста победа (трета по ред) сезонава.

Составот предводен од грчкиот тренер Грамоцис имаа амбиции следната година да се врати во најсилното германско првенство.

Единствениот погодок беше реализиран во самиот финиш од средбата (90+5`) преку Камински после асистенцијата на Палсон.

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов настапи од 85 минута какоа замена за Уругваецот Залазар.

На табелата моментно на делба на првото место со по 19 бодови се Ст. Паули, Регенсбург и Шалке, со напомена дкеа Ст. Паули својот меч од оваа рунда ќе го има в сабота.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ истераа тромава и предвидлива кампања, вели Пеева-Лауренчиќ

Следно

ФОТО | Снежни предлози за овој викенд: Каде има најмногу снег?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian