ВИДЕО: ПСЖ тешко игра без Меси и Нејмар, но затоа тука е Мбапе

1 min read

Денеска во рамките од 10 коло во најсилното француско првенство потешко од очекувањата ПСЖ на домашен терен го совлада Анже со 2:1.

Во редовите на парискиот клуб не настапија Лионел Меси и Нејмар поради репрезентативните обврски во квалификациите за Светското првенство.

Нивното отсуство дефинитивно се чувствуваше на вечерашната средба, а по првите 45 минути домаќините имаа негатива. Фулгини после асистенцијата на Буфал во 36 минута им донесе изненадувачко водство на гостите.

Анже во вториот дел не ја задржа предноста и пропушти шанса со триумф да се искачи на второто место во генералниот пласман.

Најпрвин израмни Данило во 69 минута, а асистентот на тој погодок Мбапе стрелаше од пенал во 87 минута за поставување на конечниот епилог.

Ова е деветти триумф за составот на Покетино за прво место на табелата во „Лига 1“ со 27 бодови, девет повеќе од второпласираниот Ленс кој својот меч од оваа рунда ќе го има в недела кај Монпелје.

Голот на Мбапе не е од офсајд, но УЕФА ќе ги менува правилата

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Заробени, но не и заборавени: Луѓето со дронови ги хранат кучињата на Ла Палма

Следно

Хрватската полиција заплени хероин и уапси 11 лица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian