Јубилејно, 50. издание на Фестивалот на детската песна „Златно славејче“ 2021

1 min read

На 17 октомври во Спортскиот центар „Борис Трајковски“, со почеток во 12:00 часот, ќе се одржи јубилејното, 50. издание на Фестивалот на детската песна „Златно славејче“ 2021.

Од Фестивалот информираат дека за присуството на настанот важат одредбите на Владата за посета на јавни настани во затворени простории.

„Ние сме повеќе од подготвени и расположени за да ги отпееме најновите 15 хитови“, додаваат од Фестивалот „Златно славејче“.

http://kultura.gov.mk/

Претходно

Ограбена пошта, еве колку пари одземале крадците

Следно

ФОТО+ВИДЕО: Нови масовни протести во Италија против ковид мерките

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian