Сообраќаен колапс во центарот на Скопје

1 min read

Дождот, лошото време и викендот кој следи се причите за сообраќајниот колапс кој попладневно се случува во центарот на Скопје.

Според информации споделени на социјалните мрежи, поголем застој и гужва е забелажан на сообраќајниците од зградата на Владата на Република Северна Македонија, особено во правец кон Мавровка и обратно.

Поголем застој во моментов се бележи и на булеварот Димитрие Чуповски кај Рекорд и близина на Трговскиот центар Веро – Џамбо во центарот на Скопје. Застој и гужва има и долж булеварот Партизански одреди во правец од Центар кон Ѓорче. 

Апелираме до граѓаните да ги избегнуваат овие делови од градот.  

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Диететичарите тврдат дека овој пијалак е најдобар за брзо слабеење

Следно

Почина избодениот британски пратеник

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian