“Повели Максим, вечерва од 20.00 часот на плоштадот во Куманово да видиш што е величествен град” му порачаа Социјалдемократите на Димитриевски

1 min read

“Повели Максим, вечерва од 20.00 часот на плоштадот во Куманово да видиш што е величествен град” му порачаа Социјалдемократите на Димитриевски.

Повели Максим,
вечерва од 20.00 часот на плоштадот во Куманово да видиш што е величествен град, величествен настан, да видиш што е горд кумановски и македонски народ.

Што се однесува до твојата лажна загриженост за привремено остранета канделабра на кумановскиот плоштад, за што пишуваш на фејсбук, НАЈДОБРОТО ти порачува – после величествениот настан истата ќе биде на своето место, а после победата на Оливер Илиевски нашето Куманово ќе добие и многу многу повеќе од тоа:

 

Модерен плоштад и шеталиште.

Подземни сообраќајници и паркиралиште.

Нов партерно уреден кеј.

Две нови градинки.

Реконстриуиран градски стадион.

Обновена Спортска сала.

Комплетно зазеленување на градот.

Вело парк.

4 затворени спортски игралишта.

 

И тоа не е се!

 

Повели Максим вечер да чуеш што е НАЈДОБРОТО за Куманово!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Зошто не треба секогаш да ги следите модните трендови

Следно

Британски пратеник на владејачката партија избоден во западен Саутенд

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian