Почина избодениот британски пратеник

1 min read

 Конзервативниот пратеник Сер Дејвид Емес почина откако претходно беше прободен со нож на во Есекс, јави Би-Би-Си.  

Полицијата соопшти дека едно лице е уапсено под сомнение за убиство по убодот со нож во Леј-он-Си.  

Од полицијата велат дека пронашле нож кај осомничениот и во моментот не бараат никој друг во врска со инцидентот.  

Сер Дејвид (69) бил пратеник од 1983-та година, а бил оженет со пет деца. 

Британски пратеник на владејачката партија избоден во западен Саутенд

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Сообраќаен колапс во центарот на Скопје

Следно

ВИДЕО: Бугарски новинар не ги најде „осквернавените воени гробишта“ кај Кавадарци

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian