Ограбена пошта, еве колку пари одземале крадците

1 min read

На 14.10.2021 во 08.40 часот во Полициското одделение Петровец било пријавено дека во текот на ноќта со употреба на сила и погоден алат било влезено во објект на АД „Пошта на Северна Македонија“ во с.Миладиновци и бил одземен сеф во кој имало 84.000 денари и писма.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Помалку сол во исхраната на Американците би значел поздрав живот

Следно

Јубилејно, 50. издание на Фестивалот на детската песна „Златно славејче“ 2021

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian