МВР уапси тројца скопјани за повеќекратно крадење

1 min read

Полициски службеници од ЕВР Аеродром и Драчево ги лишиле од слобода А.Ќ.(38) од Скопје и И.С.(40) и Т.С.(42), двајцата од скопското село Црешево, осомничени дека во повеќе наврати извршиле кражба во објект во изградба на бул.„АСНОМ“ во Скопје.

Од МВР денеска соопштија дека со нив бил извршен разговор, а дел од украдените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците.

По целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Салата богата со Омега 3-масни киселини, добредојдена за ладни денови

Следно

Енергетска криза во светот: Кина бара спас од САД, Европа крои планови да се ублажи болката од растот на цените

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian