ФОТО+ВИДЕО: Асфалтот „проголта“ автобус во Солун

1 min read

Автобус што превезувал работници од нафтена рафинерија во Солун денеска паднал во дупка на патот, која била предизвикана од обилните дождови, но нема повредени, објавија властите. 

 Во моментот на несреќата во автобусот имало 15 лица, пренесува АП.  

Заглавен автобус во Солун/ Фото GIANNIS PAPANIKOS / TANJUG/AP

Обилните дождови предизвикаа поплави во Атина и други делови на Грција, а поради невремето беа затворени бројни патишта. 

Втор ден невреме во Грција, еден исчезнат на островот Евија

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Вистинско лице на „пелистерци“, прва историска победа во АБА2 лигата

Следно

Најоригинална: Агата Кристи на генијален начин му се одмаздила на сопругот прељубник

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian