„Чкембари“ за првпат дел од сопственичката структура на ФК Пелистер

1 min read

Како што се најавуваше пред неколку дена, тоа денеска и официјално е потврдено од страна на навивачката група на „Чкембари“.

„Чкембари“ за првпат станаа дел од сопственичката структура на фудбалскиот клуб Пелистер од Битола.

– Клубот доби и нови доминантни сопственици на кои им посакуваме многу среќа и умешност во управувањето на клубот.

Се надеваме дека скромните амбиции да останеме дел од првата лига во иднина ќе бидат многу повисоки и дека за брзо време и Битола ќе дочека европски натпревар на Пелистер Под Тумбе Кафе. Напред Пелистер ти си живот наш – пренесуваат „Чкембари“.

Стартот во новата сезона не е најдобар за битолчани, бидејќи после девет одиграни натпревари е на последното 12 место со четири бодови, единствен без триумф. Новиот прволигашки меч ќе го имаат в сабота на гостински терен против Ренова од 14.00 часот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Царовска од Ресен: Излезете на избори и гласајте за да продолжат позитивните промени

Следно

Ескобар: САД имаат одговор за силите кои не сакаат суверена Црна Гора

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian