Британски пратеник на владејачката партија избоден во западен Саутенд

1 min read

Британскиот пратеник од владејачката Конзервативна партија, Дејвид Ејмс денеска е избоден неколку пати за време на средба со граѓани во западен Саутенд во Есекс.

Ејмс (69), кој го претставува западен Саутенд во Есекс беше нападнат во Методистичка црква.

Пратеникот е хоспитализиран и е опериран, а неговата здравствена состојба засега е непозната.

Еден маж е уапсен веднаш по нападот.

 

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

“Повели Максим, вечерва од 20.00 часот на плоштадот во Куманово да видиш што е величествен град” му порачаа Социјалдемократите на Димитриевски

Следно

МНР ги отфрла тврдењата за наводно оштетување на спомен обележје на бугарски војници кај Кавадарци

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian