ВИДЕО: Австриска пратеничка се онесвести пред парламентот

1 min read

Вонредна седница на австрискиот парламент, посветена на владината криза предизвикана од започнувањето на истрага против поранешниот канцелар Себастијан Курц, во еден момент падна во втор план.

Имено, австриската пратеничка Ева-Марија Холцлајтнер се онесвестила додека го држела својот говор пред парламентот, пренесува Хеуте.

Членката на опозициската Социјалдемократска партија на Австрија (СЈО) поминала без последици за време на нејзиниот говор, каде говорела за истрагата против Себастијан Курц, а нејзините колеги веднаш притрчале да и помогнат.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Даниел Крејг откри зошто сака да излегува во геј барови

Следно

МЗ: Во скринингот за коронавирус опфатени се 364 основни и 109 средни училишта

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian