Тешко ќе изустат: Кои хороскопски знаци најтешко кажуваат „те сакам“

2 mins read

Некои хороскопски знаци полесно ги искажуваат своите чувства кон партнерот, на други им е потребно многу повеќе време за блискост, а уште повеќе – за да го кажат зборот „те сакам“.

 

Родените во знакот на Риби и Рак, најлесно и најбрзо ги изрзуваат чувствата, дури и кога не „стојат“ цврсто за тие зборови. Други пак, како на пример, Бикот, често гледаат „профит“ во зборовите „те сакам“, а трети знаат да го употребат „те сакам“, без разлика дали тоа навистина го мислат или не, за да добијат повратен одговор со кој ќе си го нахранат егото (особено, Овенот и Лавот).

Проверете од кои хороскопски знаци никогаш, или многу ретко, по многу долго време, ќе чуете „те сакам“. И тогаш, навистина тоа го мислат!

БЛИЗНАЦИ

Први на астролошката листа кои најтешко велат „те сакам“ се Близнаците. Тие имаат потреба да ја направат врската интересна, а не класична. За врската да ја наречат стабилна, треба навистина да сретнале посебен партнер. Тоа не значи дека нема да останат во долга врска, но се додека не се сигурни дека набгру нема да го сменат мислењето, нема да ви кажат „те сакам“. Ако, случајно го кажат, значи и дека навистина го мислат.

ДЕВИЦА

Девиците се подеднакво тешки, речиси како Близнаците, на зборовите „те сакам“. Тие постојано ќе ја анализираат врската и личноста со која се, и ќе сакаат да се осигурат…


Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Авганистанските мигранти во Босна сè уште се надеваат дека ќе стигнат до ЕУ и покрај насилните притисоци

Следно

Опаметување на место за несовесен возач

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian