Град Скопје ќе додели парична помош на семејствата на настраданите во пожарот во Тетово

1 min read

Советот на Град Скопје денеска на седница одлучи на семејствата на настраданите во пожарот во модуларната болница во Тетово да им додели парична помош од 100.000 денари во нето износ.

Паричната помош се доделува како израз на солидарност кон семејствата на загинатите во пожарот во модуларната болница во Тетово, соопштија од Град Скопје.

На оваа последна седница на овој состав на Советот на Град Скопје, градоначалникот Петре Шилегов им се заблагодари на сите советници за добрата соработка во изминатите четири години, стои во соопштението.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нова студија: Третата дозата на „Фајзер“ и „Модерна“ поефикасна кај оние кои прво примиле „Џонсон и Џонсон“

Следно

И Роџерс му удри корпа на Њукасл, се подготвува да го наследи Пеп

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian