ФОТО | Во цветната оаза на Драгица Костоска: Цвеќињата возвраќаат многу повеќе од тоа што го очекуваш

1 min read

Денес сме во прекрасната цветна оаза на Драгица Костоска во најубавото Брусанско маало во Кавадарци.

драгица костоска
Фото: Приватна архива

Оваа госпоѓа ни раскажува дека за дворот што се простира на 55 м2 се грижи сама, има многу видови цвеќе од крин, до гладиоли, медарче, зарче, винки… па кактуси кои ги обожава затоа што не мрзнат па се до декоративни треви, палми, хризантеми и суколенти.

драгица костоска
Фото: Приватна архива

„Многу ја сакам пампас тревата, лесна е за одгледување има брз раст, не мрзне и секогаш привлекува погледи“, ни вели госпоѓа Костоска.

драгица костоска
Фото: Приватна архива

Во постудените месеци голем број од цвеќињата и растенијата ги чува во домот…


Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Демонстранти во Љубљана светејќи во очи со ласер повредиле пилот на полициски хеликоптер

Следно

Јанша со провокативен твит обвини европарламентарци дека се платеници на Џорџ Сорос

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian