Photo Credits: GAZETA.MK

Шилегов до Шаќири: Се налутивте зашто не станавте директор на МКЦ

1 min read

Сите знаат дека станавте кандидат за градоначалник на Скопје, зашто не станавте директор на МКЦ, му возврати скопскиот градоначалник Петре Шилегов на противкандидатот Бени Шаќири, кој, пак, го обвини дека е лош градоначалник.

-Ние кога рушевме режим се договоривме дека ќе го слушаме гласот на граѓаните. Вие требаше да бидете партиско решение за директор на МКЦ, но имаше петиција против и ние го послушавме гласот на граѓаните – рече Шилегов на дебатата на Телма.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Вучиќ: Нема повлекување, нема предавање, да живее Србија!

Следно

Норвежанец уапсен откако со лак и стрела убил и ранил неколку лица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian