Носталгично видео од Скопје – некаде во осумдесетите

1 min read

Скопје во годините од минатиот век е сосема понакво од она кое го познаваме денес.

Времето си го прави своето, па така денес малку што останало од она старо Скопје кое предизвикува носталгија кај старите скопјани. Самиот лик на градот и околината е променет – инфраструктурата, превозните средства, модата, центарот и излетнички места…

Раздвиженост, луѓе, енергија…Вака изгледало Скопје некаде во осумдесетите години!

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Совршено мезе за ладни денови – потребни ви се само три состојки

Следно

Француските власти со сателити ќе бараат скриени базени

Latest from Blog

Перишиќ се сели во Лондон

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ одлучи кариерата да ја продолжи во Премиер лигата и тоа во екипата

MacedonianEnglishAlbanian