ВИДЕО: Трагедија во Непал, 28 лица загинаа во автобуска несреќа

1 min read

Најмалку 28 луѓе загинаа, а многумина се повредени во автобуска несреќа во северозападен Непал, пренесува Би -Би -Си. 

Автобусот патувал низ областа Мугу, а потоа излетал од патот и се урнал по падината, објавија локалните медиуми.  

Причината за несреќата не е позната, но се верува дека автобусот имал проблем со сопирачките.  

Вакви сообраќајни несреќи не се невообичаени во Непал. Лошите патишта и лошо одржуваните возила се вообичаени виновници. Истрагата е во тек, а полицијата соопшти дека бројот на жртвите може дополнително да се зголеми. 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Калиопи: Се ближи 16. октомври … А тагата сè посилно и посилно го стега моето грло

Следно

Заев за инцидентот со Левица во Прилеп: Ако имале четири отсто рејтинг, сега имаат два отсто

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian