ВИДЕО: Неврзаните се опуштија и заиграа оро во Домот на националното собрание

1 min read

Претставниците на неврзаните се опуштиле по гала вечерата, па заиграле оро во Домот на националното собрание, пренесува Објектив.рс.  

Гала вечерата била организирана на крајот од дводневниот самит на Движењето на „неврзаните“ во Белград.  

На самитот присуствуваа претставници на 111 земја, девет делегации на меѓународни организации, а домаќини беа Србија и Азербејџан. 

ВИДЕО | Андоновиќ: Неврзаните без Тито, Нехру и Насер по 60 години ризикуваат да бидат „врзани“

Паралелно со Самитот на неврзаните, Вучиќ денес го отвори саемот на оружје „Партнер 2021″

Вучиќ како Тито со Самит на Неврзаните: Време е за обнова на идејата за политичка независност

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Срцев удар е причината за смртта на поранешната македонска ракометарка Николиќ

Следно

ВИДЕО | Калиопи: Се ближи 16. октомври … А тагата сè посилно и посилно го стега моето грло

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian