Позната причината за смртта на ракометарката Партенко

1 min read

Јулија Партенко (Портјанко), а подоцна Николиќ, починала поради срцев удар, на 38-годишна возраст, потврдиле нејзините блиски за Фокус. 

-Доцна синоќа се случило, сите сме вознемирени, таа беше прекрасен човек. Нејзиниот борбен дух не го издржа овој животен предизвик. Со години се бореше да стане мајка, не го дочека тоа за жал. Претешки се овие моменти за сите нас, кои ја знаевме нејзе и нејзината големина – ги пренесува Фокус изјавите на нејзините соиграчи и колеги. 

Украинката дојде во Македонија во 2003 година, а во последните шест години веќе не играше во ниеден клуб или репрезентација.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Џорџ Клуни не влегува во политика: Сакам да имам убав живот

Следно

Илјадници луѓе се ослободија од заклучувањето на Ла Палма, по избувнувањето на вулканскиот облак

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian