Полициска акција на ГП Богородица, уапсени неколку лица

1 min read

Голема полициска акција е во тек во непосредна близина на граничниот премин Богородица.
Според информациите запленета е марихуана вредна околу 200.000 евра.

Уапсени се пет лица, тројца албански државјани и двајца македонски државјани.
Од МВР само потврдуваат дека е во тек акција за заплена на дрога, а детали најавуваат за утре.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

РЕЦЕПТ | Oд падините на Jакупица: Tања ни го открива еликсирот на младоста на нашите претци – Водника или овошна туршија

Следно

Американците не сакаат го Бајден? На само само девет месеци по преземањето на функцијата гласачите покажаа неодоверба

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian