Петар Грашо и Хана Хуљиќ ќе станат родители? Пејачот се огласи за гласините

2 mins read

Набргу по веста дека хрватскиот пејач Петар Грашо (45) и Хана Хуљиќ (31) се во врска, почнаа озборувањата дека младата музичарка е бремена. Меѓутоа, Грашо ги негираше гласините за „Тпортал“ и првпат ја коментираше нивната романса.

– Првпат слушам за тоа. Како и за многу информации за кои се пишува деновиве, ниту оваа не е вистина – рекол Грашо смеејќи се.

Имено, вчера во некои хрватски медиуми се појавија информации дека Хана Хуљиќ е бремена, како и дека татко на детето е популарниот сплитски пејач.

– Особено затоа што Тончи Хуљиќ, мојот сегашен свекор, стана уште попримерен откако ја напиша „Миса“ и им забрани на децата ништо да не прават пред брак – се пошегувал Грашо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gloria.hr (@gloria.hr)

Петар и Хана во 2016 година ја снимија песната „Срце за водич“, за која музиката ја напиша токму таткото на Хана, Тончи, а текстот го потпишува нејзината мајка Вјекослава. Наводно, Тончи Хуљиќ првично се противел на таа соработка.

– Јас го форсирав тој дует, а тато Хуљиќ дури и малку се бунеше. Мило ми е што успеавме да го убедиме, иако изгледа малку строго – се пошегувал тогаш Грашо.

Сепак, Хуљиќ неодамна даде „благослов“ за врската помеѓу неговата ќерка и неговиот долгогодишен пријател Грашо.

– Го разбирам интересот на медиумите во врска со Хана и Петра, но никогаш јавно не се реферирав на приватниот живот и односите, како на моето семејство, така и на изведувачите со кои работам. Особено што Петар и Хана имаат слични ставови кон претставувањето на личниот живот во медиумите, а покрај тоа, Петар е и голем семеен пријател. Ако тие се среќни, а колку што можам да видам се, тогаш среќни сме и Вјекослава и јас – рекол Хуљиќ за „Вечерњи лист“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by showbuzz.hr (@showbuzzhr)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Во чест на новинарот Мирослав Лазански наречено новото возило на српската војска

Следно

Петмина милитанти убиени во Кашмир

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian