Ограбена уште една аптека во Скопје

1 min read

На 11.10.2021 во 20.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека во трговски центар на бул.„Партизански Одреди“ едно лице со закана и употреба на сила кон вработената одзело пари од касата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

За ладни денови, згрејте се со топла чорба од тиква

Следно

ВИДЕО| Вистински херој: Руски полицаец скокнал во студената река за да спаси девојче

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian