25 санкционирани возачи за затемнети стакла

1 min read

Во периодот од 04.10.2021 до 11.11.2021  Министерството за внатрешни работи спроведе контрола за санкционирање на возила на кои се вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), при што санкционирани се 25 возачи.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, велат од МВР. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Астон Мартинот на Принц Чарлс вози на уникатно гориво – сирење и вино

Следно

Москва не ја исклучува можноста за заострување на односите со САД

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian