ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Само помина и ја турна жената врз воз во движење

1 min read

На железничка станица во Њујорк се случи стравичен инцидент кога една 29-годишна жена туку така турна случајна 42-годишна патничка врз воз со движење.

Видеото што го објави полицијата од Њујорк ја прикажува помладата жена како приоѓа до работ на перонот и насилно ја турка другата патничка кон возот. Насилничката мирно си заминува, а останатите патници останале во шок, пренесува Еј-би-си.

Жртвата бргу е одведена во болница каде што се утврдени повреди на лактите, нозете, колегана и зглобот.

Стравичната случка се одвивала откако еден маж турнал една жената од подвижните скали на истата железничка станица во Њујорк кога таа го замолила да помине.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Скопјанец физички нападнат од својот син

Следно

Заев: Прилеп ја има комплетната поддршка на центалната власт за развојот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian