ВИДЕО | Слушнете ја „Сонувам“, мало ремек-дело на Агни Авшар

2 mins read

Веројатно повеќето од вас сè уште не го имате слушнато нејзиното име и презиме, но професионалните познавачи на музиката веќе го препознаваат исклучителниот квалитет на перформансот на Агни Авшар.

Многумина за Агни ќе кажат дека нејзиното време допрва доаѓа и верувајте дека е така.

Фото: приватна архива

Таа завчера преку социјалните мрежи ја објави својата прва песна „Сознавам“. Песна на која како автор на музиката и аранжманот се потпишува феноменалниот Никола Мицевски, додека пак текстот го потпишуваат Бети Јанковиќ и Рената Кралевска.

Ако баравте квалитетна музика, токму тоа и го нуди Агни Авшар. Таа вели дека компромис нема да прави кога станува збор за квалитетот. Впрочем, за создавањето на оваа приказна беше потребно повеќе од една година.

Фото: приватна архива
„Сознавам“ е песна со автобиографски карактер која преку симболичен артистички израз илустрира животна приказна на млад човек кој попатно застранува, но со решителност и стремеж зачекорува во правец на духовно осознавање. Ова музичко дело, од идеја до реализација, е креативен плод на мојата духовна учителка Бети Јанковиќ. Бескрајно сум благодарна на честа да бидам вокален интерпретатор на оваа композиција и се надевам дека истата ќе ги инспирира слушателите и ќе иницира чувства на ентузијазам, оптимизам и верба во себе – вели прекрасната Агни.

Инаку Агни со својот тим снимија и прекрасен видеоспот на неколку локации во Македонија на кој како режисер се потпишува познатиот Дарио Јанковиќ. Покрај фасцинантните кадри во него, специфичната костимографија, во видеото се појавува и еден од најпознатите светски диџеи – диџеј Таламаска.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Џудистите на „Миоки“ со седум медали на Интернационалниот турнир во Сараево

Следно

„Мерк“ побара дозвола од ФДА за прва таблета против ковид-19

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian