ВИДЕО | Герила акција на Левица: Активисти ја „окупираа“ Могилата на непобедените додека државниот врв положуваше цвеќе

1 min read

Активисти на политичката партија Левица го „окупираа“ меморијалниот комплекс „Могила на непобедените“ во Прилеп каде се одбележува 11 Октомври – Денот на народното востание.

Имено, како што можеше да се види за време на преносот во живо, 11 партиски активисти застанаа пред споменикот и го попречија патот за државните делегации кои требаше да положат цвеќиња.

Делегациите предводени од премиерот Зоран Заев, претседателот Стево Пендаровски, Собранието, Армијата, Сојузот на борци и други беа принудени да ги заобиколуваат активистите за да стигнат до местото каде се положува свежо цвеќе.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО+ВИДЕО | Густ црн чад се надви над областа: Голем пожар во нафтен погон во јужен Либан

Следно

Седум медали за каратистите на Макпетрол на силниот турнир „Кроација Опен“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian