ВИДЕО: Дождот присутен, теренот би требало да е подготвен за мечот Македонија – Германија

1 min read

Денеска како и во изминатите неколку денови често врне дожд во Скопје и пошироко во Македонија, така е и во овој момент непосредно пред стартот на натпреварот од квалификациите за СП 2022 помеѓу нашата А репрезентација и Германија.

Засега нема никакви информации за некакво одложување на мечот, останува закажаниот термин 20.45 часот на Националната арена „Тодор Проески“.

Ако во минатиот месец имавме критики од Романците поради лошиот терен на нашиот најголем стадион, овојпат теренот изгледа многу подобро, иако вечерва може да биде и лизгав и им направи проблеми на играчите во контролата на топката.

Судиска правда на денешната средба ќе дели еден од најпознатите европски арбитри, Холанѓанецот Дани Макели.

Германците преку социјалните мрежи објавија дека сè е подготвено во Скопје за одржување на вечерашната пресметка.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Путин не престана да кашла, ама вели дека е добро

Следно

Кога политичар ќе се издрогира, тоа е виша сила

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian