Славчо Попоски најавува: Еве кога ќе ни падне снег, а кога ќе престане да врне!

1 min read

– Денес времето во Македонија ќе биде претежно облачно и СВЕЖО со повремени врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ, а ќе има услови и за локална нестабилност проследена со пороен дожд и појава на грмежи, како и со засилување на ветерот. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 9 до 17 степени, вели метео прогнозерот Славчо Попоски. 

И ВО СКОПЈЕ И ОКОЛИНАТА ВРЕМЕТО ЌЕ БИДЕ ПРЕТЕЖНО ОБЛАЧНО СО ПОВРЕМЕНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД. ЌЕ ИМА И УСЛОВИ ЗА ЛОКАЛНА НЕСТАБИЛНОСТ ПРОСЛЕДЕНА СО ПОРОЕН ДОЖД, ГРМЕЖИ И СО ЗАСИЛУВАЊЕ НА ВЕТЕРОТ. ТЕМПЕРАТУРАТА ЌЕ СЕ ИСКАЧИ ДО ОКОЛУ 16 СТЕПЕНИ.

Според Попоски краткотраен престанок на врнежите ќе има…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кога политичар ќе се издрогира, тоа е виша сила

Следно

Летонија поради ковид прогласи тримесечна вонредна состојба

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian