Паднати дрвја во Кисела Вода, оштетени возила

1 min read

Два автомобили се оштетени откако рано изутрина голем багрем паднал врз нив. Како што пренесува Прес24, двата автомобили имаат поголеми штети, а искршени се ветробранските стакла.

Ова не е првпат да се случи дрвја да паднат при невреме и да оштетат автомобили, нанесувајќи голема материјална штета. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ШИЛЕГОВ ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ: НИКОМУ НЕМА ДА ДОЗВОЛИМЕ ДА ЈА ЧЕПНЕ НАШАТА ДРЖАВА И СО КРВТА НА НАШИТЕ АНТИФАШИСТИ ПЛАТЕНАТА СЛОБОДА 11.10.2021

Следно

Француско истражување: Вакцините се 90 проценти ефикасни против тешки форми на ковид-19

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian