Две лица силувале малолетничка во Скопје

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 14.30 часот во СВР Скопје В.С.(39) од Скопје пријавила дека на 09.10.2021 околу 21.00 часот С.С. и Д.Н. извршиле обљуба врз малолетничка со привремено живеалиште во Скопје.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. 

 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Анкета на Рејтинг: Шилегов со 8,7% предност пред Арсовска во првиот круг

Следно

Во Брисел почна Европската недела на региони и градови

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian