ВИДЕО: Силна експлозија во Јемен, најмалку двајца загинати

1 min read

Најмалку две лица загинале во силна експлозија на автомобил -бомба во пристанишниот град Аден во јужен Јемен, пренесува Ројтерс.  

Британската агенција, повикувајќи се на извор во безбедносните служби, наведува дека гувернерот на Аден бил блиску до местото на експлозијата, но дека тој преживеал. 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Тешка сообраќајна несреќа на булеварот Борис Трајковски

Следно

Истражување: На Балканот има повеќе насилство отколку речиси цела Европа, но помалку од Африка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian