ВИДЕО+ФОТО | Во Љубојно на гастро просветителство: Баба Трајанка ни покажа како се прави сукан зелник!

1 min read

Зад седум планини, ливади и долини се наоѓа селото Љубојно. Се наоѓа во областа на Ресен, Долна Преспа, и во него сведочат руините на првото училиште на мајчин јазик „Димитар Влахов“, па верно на својата традиција за образование и просветителство, госпоѓата Трајанка Николовска(77) се понуди да нè научи како се прави зелник од НУЛА, што се вели по „старски“, а на што се мисли: со многу љубов и внимание.

фото: Марија Гегоска

Првите инструкции што ги дава г-ѓа Трајанка се дека мора да се намрси тепсијата(бр.40) убаво, па споделува кои состојки ги користи за приготвување на зелникот.

Потребни состојки:

– 1 кг брашно
– 1 пресен квасец
– 1 лажиче сол
– 1 лажиче шеќер
– малку зејтин
– за филот: пиперка, праз, домат, урда

На списокот со состојки додава дека е потребно квасецот да биде „потфатен“ пред да се почне со работа…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Медведев блеска и сонува до крајот на годината да го престигне Ѓоковиќ

Следно

138 сообраќајни прекршоци во Скопје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian