Тешка сообраќајна несреќа на булеварот Борис Трајковски

1 min read

На 09.10.2021 во 09.15 часот било пријавено дека на крстосница од бул.„Борис Трајковски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шкода октавија“, управувано од Ѓ.Х.(66) од Скопје и патничко возило „даеву матиз“, управувано од С.М.(63) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.М., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Деведесеттите се нови „Луди Седумдесетти“: „Нетфликс“ со спиноф на познатата серија „That 70’s Show“

Следно

ВИДЕО: Силна експлозија во Јемен, најмалку двајца загинати

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian