Николовски од Виница: Инвестираме во инфраструктурата во секоја општина подеднакво

2 mins read

 СДСМ инвестира во инфраструктурата во секоја општина подеднакво, затоа што тоа е моторот за економскиот развој. Сите граѓани заслужуваат модерна и современа патна и комунална инфраструктура, асфалт наместо кал, хигиена наместо ѓубре, порача генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на денешната граѓанска средба во селото Лески, општина Виница, каде што заедно со кандидатот за градоначалник Ивица Димитров, ги презентираа проектите од програмата за Виница.

– Ги скениравме сите програми на нашите градоначалници, сите нивни проекти, се со цел да бидеме притисок и да бараме од градоначалниците и советниците да бидат одговорни и чесни, псветено да работат, да си држат до зборот, а ние да помогаме и да наоаѓаме решенија за секој проблем. Ние ги релизираме приоритетите на граѓаните, направивме околу 1.500 средби со граѓаните се со цел да ги тестираме нашите градоначалници и нашите политики, и да ги слушнеме граѓаните дали се задоволни, што се нивните потреби и проблеми, рече Николовски.

Николовски посочи дека граѓаните со СДСМ се на чисто и знаат што треба да очекуваат.

СДСМ ја предводи најголемата, најбројната и најразноликата, европска политичка структура, којашто има најголем коалициски потенцијал, којашто ги обедеинува сите граѓаните, и имаат една иста визија – да го дадат најдоброто за секоја општина. Граѓаните со нас се на чисто и јасно, знаат што треба да очекуваат. Над 2.000 проекти се реализирани во третата изборна единица, во истокот, околу 1.040 километри локални патишта низ целата држава се обновени.Тоа не е доволно и треба да продолжиме напред, затоа ја бараме вашата поддршка за Најдоброто за Виница, на 17-ти октомври заокружете го бројот 12, за Ивица Димитров, порача Николовски.

Кандидатот за градоначалник Димитров ги презентираше идните проекти за развој на Виница, меѓу кои се дислокација на депонијата кај село Лески, изградба на кружен тек во Виница на почетокот на улицата „Маршал Тито”, за олеснување на пристапот до споредните улици и на самиот булевар, изградба на локален пат село Трсино-Голак и други.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Авганистан остана без единствениот спортски канал

Следно

АБА лига: Македонскиот репрезентативец Вајли солиден во триумфот на Будуќност

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian