Лавовско срце: Еве кои се четирите најхрабри хороскопски знаци

1 min read

Еден начин да се утврди дали сте едни од најсмелите во хороскопот е да погледнете како е поставен Марс. Марс е планетата на одлучност и храброст, така што може да покаже како на грб го носите стравот.

Овен

Без храброст, нема слава е вашата моќна мантра. Со вас владее храбриот Марс, па не е чудно зошто сте горди на вашиот бестрашен став. Овенот е првиот знак во астролошката низа и припадниците на овој знак немаат страв од нови обиди. Тие се природни лидери, кои кога се соочуваат со непознатото, подготвени се да се справат со какви било предизвици. Смело ризикувате затоа што сте спремни да се соочите со тоа.

Лав

Вие сте толку самоуверени што можете да останете сигурни дури и кога се соочувате со опасност. Впрочем, со вас владее сонцето. Бидејќи околу сонцето орбитираат сите други планети, Лавовите имаат силно и непоколебливо самоспознавање. Без разлика на што се спротиставуваат, природната самодоверба на родените во овој знак ги прави доволно храбри да ризикуваат. Успех или неуспех, храбро продолжуваат напред со крената глава…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Лавров: Русија поддржува решавање на косовското прашање согласно Резолуцијата 1244 и во рамки на дијалогот

Следно

Што си порачаа вечерва партиските лидери на митинзите во Крушево, Ново Село, Речица и Липково

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian