138 сообраќајни прекршоци во Скопје

1 min read

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (09.10.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 138 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 36, 9 санкции за возење без возачка дозвола, шест за нерегистрирано возило, две за минување на затворен семафор (црвено светло).

Изречени се и шест мерки за користење мобилен телефон, 10 за управување под дејство на алкохол, 46 мерки за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот на патиштата.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО+ФОТО | Во Љубојно на гастро просветителство: Баба Трајанка ни покажа како се прави сукан зелник!

Следно

ВИДЕО: Снимки од урнатиот руски авион каде загинаа 16 лица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian