Викторија Нуланд на 11 октомври во посета на Москва

1 min read

Американскиот заменик државен секретар за политички прашања Викторија Нуланд ќе престојува во посета на Москва на 11 октомври, соопшти прес -службата на Стејт департментот.

Во Москва, Нуланд ќе се состане со високи руски претставници за да разговара за голем број билатерални, регионални и глобални прашања.

По посетата на Москва, таа ќе отпатува во Бејрут и Лондон.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 9 октомври: Не само што можете, туку и сѐ ќе правите со леснотија

Следно

Ќучук: Младински совет помеѓу Бугарија и Северна Македонија за младите да развијат сопствена иднина за ЕУ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian