Њукасл ја доби првата корпа, Конте ги одби милионите од саудискиот принц

1 min read

Њукасл пред два дена стана најбогатиот клуб на светот откако беше купен од страна на Саудискиот ивестициски фонд кој е под надчежност на принцот Мохамед бин Салман.

Новите сопственици на англискиот тим веќе се фатија за работа и почнаа да ги договораат првите трансфери. Приоритетна задача на управата е да се најде нов тренер бидејќи јасно е дека Стив Брус нема да остане долго на клупата.

Иако се најбогат клуб, Њукасл веќе ја доби првата корпа бидејќи и италијанските и англиските медиуми пишуваат дека првиот избор за клупата, Антонио Конте ја ја одбил понудата.

Следно име на списокот на желби е тоа на актуелниот менаџер на Ренџерс, Стивен Џерард, а потоа следуваат Пауло Фонсека кој минатата сезона седеше на клупата на Рома и Френк Лампард.

Што се однесува до играчите, во зимскиот преоден рок може да пристигне Мауро Икарди кој со доаѓањето на Лионел Меси го загуби местото во ПСЖ, како Филипе Кутињо.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Внимателно на магистралата А3, големи одрони блокираат дел од коловозот

Следно

Вучиќ разговарал со министерот Стефановиќ: Надлежните органи ќе кажат кој ги извршил кривичните дела

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian