Совршен ручек за целото семејство: Сочно пилешко во ситно зачинет сос е јадење што секој ќе го обожава

2 mins read

Пилешкото е секогаш посакувана храна во семејното неделно мени и добрите рецепти и идеи секогаш се добредојдени. Особено ни се допаѓаат оние што лесно се подготвуваат и нудат вистинско богатство на вкусови. Таков е и овој рецепт за пилешки гради во сос од домати.

Со многу едноставна листа на состојки коишто речиси секогаш ги имате во шпајзот и фрижидерот, пилешки гради во сос од домати со малку зачинување е одлична идеја за брз ручек или вечера, кои сите во семејството ќе ги јадат со сласт. Послужете ориз или јачмен со пилешко и уживајте во вкусот.

Состојки:
– 8 пилешки гради, со коска и кожа
– 10 мл маслиново масло
– малку сол
– 6 големи чешниња лук, грубо исечкани
– 600 мл излупени домати
– 240 мл пилешка супа
– 2 гранчиња мајчина душица
– јачмен или ориз за сервирање

Подготовка:
Исушете ги пилешките гради со кујнска хартија, а потоа додајте многу сол на двете страни. Загрејте го маслиновото масло во голема, длабока тава на средно висока температура. Во два наврата испржете ги пилешките гради од двете страни, околу 5 минути од секоја страна. Префрлете го пилешкото во чинија и
оставете ја на топло. Намалете ја топлината и додајте лук. Динстајте, често мешајќи, додека лукот не
пушти арома, околу една минута (внимавајте да не изгори). Додајте ги излупените домати, пилешката супа, солта и засилете го огнот додека течноста не зоврие. Промешајте со дрвена лажица и избришете го сосот што го задржуваат страничните рабови на тавата. Додајте мајчина душица, а потоа пилешките гради со кожата свртена надолу.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Вучиќ разговарал со министерот Стефановиќ: Надлежните органи ќе кажат кој ги извршил кривичните дела

Следно

ТЕСНА ТРКА ЗА КУМАНОВСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian