МАКСИМАЛНА КАЗНА ЗА ПРЕСЕЧЕНОТО ДРВО ВО КИСЕЛА ВОДА 09.10.2021

1 min read

Инспекторатот на Град Скопје, денеска на општина Кисела Вода и одговорното лице им изрече максимална казна во висина од 1800 евра поради бесправно исечено дрво на булеварот Борис Трајковски. Дрвото е исечено без дозвола и одобрение од Град Скопје.

Заштитата на зеленилото е врвен приоритет во животната средина, а брзата реакција е потврда дека градските инспекциски служби се на висина на задачата и дека неказнивоста во Скопје повеќе нема да се толерира.

https://skopje.gov.mk

Претходно

ФОТО | Во раскошниот двор на професор Мајхошев и неговата сопруга Славица: Цвеќињата ни го променија животот во позитивна смисла!

Следно

89-годишна жена е најстариот кандидат за советник од „Единствена Македонија“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian