Инцидент во Центар: Тешко повредена жена при напад од крадец

1 min read

На 08.10.2021 во 15.15 часот во СВР Скопје од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив била донесена М.С.(78) од Скопје, со тешки телесни повреди.

Полициски службеници излегле на местото, при што било констатирано дека М.С. со повредите се здобила откако едно лице на подрачјето на Центар физички ја нападнало и ѝ ја одзело чантата.

Се работи на расчистување на случајот.  

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Актер, но пред сè татко кој сака да ги заштити своите ќерки: Вуди Харелсон нападнал човек кој сакал да ги фотографира

Следно

Талибанците велат дека жените во владата ќе бидат „додадени подоцна“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian